5 dôvodov, prečo si nekúpiť SUV

SUV miznú zo showroomov ako teplé rožky. Poďme sa na to ale pozrieť inak. Vysvetlíme vám, prečo by ste si nové SUV určite nemali kupovať.

5 dôvodov, prečo si nekúpiť SUV

Klasik by povedal, že každá minca má dve strany. Nechajme ale klasika klasikom a povedzme si to rovno: ani SUV nie je dokonalé. Veď posúďte sami. My sme dali dokopy hneď 5 dôvodov, prečo by ste sa novému SUV mali vyhnúť oblúkom. Ak vám napadnú ďalšie, čakáme námety v diskusii či na Facebooku.

1. Za volant budete musieť pustiť všetkých známych

Každý majiteľ nového SUV prechádza ťažkým obdobím. „Ako sa to šoféruje? Môžem to skúsiť na diaľnici?“ „Požičiaš mi ho na víkend, ideme lyžovať...“ – to je len malá vzorka otázok, ktoré počúva. Samozrejme, nemôžeme zabudnúť na evergreen: „Schválne, za ako dlho to dokážem zaparkovať!“

Výsledok je potom taký, že za prvý mesiac vlastníctva SUV si ho majiteľ ani poriadne neužije. Jednoducho funguje ako magnet na všetkých, ktorí dovtedy šoférovali maximálne kombíka. Ak teda nemáte radi pozornosť a spoločnosť, SUV si nekupujte!

2. Neoddýchnete si od rodiny

S malým autom to má človek jednoduché. Hodí na sedačky pár tašiek a už má výhovorku, prečo nemôže po ceste hodiť deti na krúžok alebo svokru na kávičku s inými svokrami. Jednoducho sa nezmestia.

To ale neplatí pre SUV. Do toho hádžete ďalšie a ďalšie veci a ono je bezodné ako studňa v najlepších rokoch. Už to vidíme v jasných farbách: „Áno, drahá. Jasné, že sa mamička vojde.“

A ozaj, spomenuli sme už ten nekonečný pocit bezpečnosti? SUV všetkých pasažierov obklopí priam materinským objatím. A to je pocit, ktorému sa vaša rodina nebude vyhýbať.

3. Budete musieť začať športovať

Keď sa konečne dostanete k pokojnej jazde osamote, príde ten zvláštny pocit prázdnoty. Tak veľa priestoru, tak dobré jazdné vlastnosti aj v horšom teréne. A vy to vôbec nevyužívate?!

SUV vás bude doslova zvádzať k tomu, aby ste do batožiny prihodili lyže a šli do hôr. Alebo golfovú výbavu. Alebo hokejovú tašku. Alebo... Nuž, je toho veľa. SUV aj najväčšieho gaučového povaľača prinúti hýbať sa.

Hrozné!

4. Neodoláte chuti opustiť asfalt

Diaľnice, okresky, mesto. Obvyklé ihriská áut s malou svetlou výškou. SUV ale nemusí hrať len na takých. Odrazu budete mať oveľa častejšie chuť ísť navštíviť rodinu na lazoch, grilovať na chate alebo preskúmať, či už začali rásť jarné kvietky na záhradke.

Kým ste doteraz vyberali najhladšiu cestu s peknučkým povrchom, po kúpe SUV to pre vás prestane byť aktuálne. Objavíte nové miesta, spoznáte nových ľudí.

Kto by o to stál?

5. Stanete sa namysleným

Predstavte si také státie na semaforoch. Jedno nízke auto pri druhom, všetci približne na rovnakej úrovni. A potom medzi ne pribudne SUV. Všetci mu dovidia maximálne na kľučku dverí a môžu len ticho rozmýšľať, kto v ňom asi sedí.

Na druhej strane, šofér SUV vidí okolo seba samé strechy. Je jednoducho nad vecou. Doslova. Má najlepší výhľad do križovatky, vie o všetkých chodcoch. To je hneď niekoľko dôvodov na to, aby sa cítil dôležito.

Nie každý toto bremeno zvládne. Ak sa radi stratíte v dave, nie je SUV ani pre vás.

Máte aj tak chuť na SUV?

Nech sa páči! Kúpte si ho! Ale keď narazíte na to, že sa zlepšil váš sociálny status, rodinný život či vám narástli svaly, nechoďte sa potom sťažovať k nám. My sme vám to hovorili...

Hyundai Santa Fe
Mám chuť