Autosalónové premiéry

Aj tento rok sme Vás radi videli na Bratislavskom Autosalóne na výstavisku Incheba. Pripravili sme si pre Vás, tak ako aj na predchádzajúcich ročníkoch, dôležité premiéry, aktuálne modely, sprievodný program, ale aj možnosť vyskúšať si takmer celú našu modelovú radu na testovacích jazdách a navyše ešte aj vyhrať auto na testovanie na celý týždeň.


Atmosféra na stánku Hyundai - novinársky deň

Exkluzívnou slovenskou premiérou bol absolútna novinka Hyundai Tucson, ktorý je najnovším modelom značky Hyundai predávaným v Európe. Nový Tucson je zástupcom značky Hyundai v triede menších SUV. Je postavený na úplne novej platforme s množstvom vylepšení pre väčší komfort a bezpečnosť, vyniká najširšou ponukou motorov v triede s rozpätím výkonu od 85 kW (115 k) do 135 kW (184 k). V ponuke sú tri naftové a dva benzínové motory, ako aj sofistikovaná a mäkko radiaca 7- stupňová prevodovka s dvomi spojkami. Najnovším prírastkom je výkonný a zároveň úsporný benzínový turbomotor 1,6 T-GDi.

ix20 FL i30 Turbo

Facelift ix20 

Nový Hyundai ix20 si zachováva variabilitu a priestrannosť pôvodného modelu a pridáva k tomu moderný dizajn a technologické vylepšenia. Dizajnu opäť dominuje hexagonálna predná maska, spolu s LED svetlami. Novinkou sú aj bi-funkčné xenónové svetlá a nové komfortné prvky ako vyhrievaný volant a nový audiosystém s integrovaným prehrávačom.

Nový i30 Turbo

Najostrejší i30 poháňa turbokompresorom prepĺňaný benzínový štvorvalec 1.6 T-GDI s priamym vstrekovaním a výkonom 137 kW (186 k). Bol vyvinutý s dôrazom na športovú jazdnú dynamiku v kombinácii s praktickou každodennou využiteľnosťou. Z 0 na 100 km/h je za 8,0s a maximálku má na 219 km/h. Vizuálne sa odlišuje novou maskou chladiča, predným a zadným nárazníkom s červenými dekoračnými prvkami, dennými svetlami z LED s novým dizajnom, dvoma výfukmi a 18-palcovými diskami z ľahkej zliatiny.

i30+kombi  i40

Facelift i30 a i30 Kombi

Modernizovanú modelovú radu spoznáte vďaka novému dizajnu prednej masky. Dostala nové bezpečnostné, ale aj komfortné prvky a technologické vylepšenia, ako napríklad 7-stup. dvojspojkovú prevodovku (DCT), bi-xenónové svetlá alebo systém autonómneho parkovania. 

 

Facelift i40 Sedan a Kombi

Medzi vonkajšími prvkami, ktoré boli vylepšené, sú napríklad nová hexagonálna maska, hmlové svetlá s technológiou LED, alebo nový dizajn diskov. Vo vnútri pribudli technologické, bezpečnostné a komfortné prvky ako napríklad 7-stup. dvojspojková prevodovka (DCT), automatické diaľkové svetlá, alebo systém sledovania dopravných značiek a inteligentné dvere batožinového priestoru.

 

Galéria