Naším lídrom pre Team Century je anglická futbalová legenda Steven Gerrard. Posaďte sa s naším číslom 8 a zistite, čo pre neho znamená byť kapitánom tímu Team Century.


Dosiahol takmer všetko, čo človek môže vo futbale dosiahnuť, a momentálne trénuje klub Premier League Aston Villa. Gerrard spojil svoje sily s nami a teraz nasleduje vo svojom živote ďalší veľký cieľ: The Goal of the Century.

Steven Gerrard oslavuje gól v bielom drese Anglicka s červeným nápisom Gerrard a číslom 4 na chrbte.

Bývalý kapitán tímu FC Liverpool a anglickej reprezentácie vie, ako viesť ľudí, ako ich inšpirovať a ako strieľať skvelé góly. Ako jedna z mála veľkých futbalových hviezd odohral Gerrard 16 zo svojich 17 profesionálnych rokov vo svojom rodnom meste v klube, ktorému patrí jeho srdce. Gerrard vždy dával svoj klub na prvé miesto bez toho, aby na seba upozorňoval. V priebehu rokov odmietal veľké ponuky od iných klubov, pričom si znova a znova vyberal svoj klub a fanúšikov. Preto sú lojalita a solidarita hodnotami, ktorými je Steven Gerrard známy, a práve týmito hodnotami sa zapája aj do nášho tímu Team Century.

Ako otec štyroch detí je jedným z veľkých cieľov môjho života chrániť svet pre budúce generácie.

- STEVEN GERRARD, KAPITÁN TÍMU Team Century -

Gerrard bol na ihrisku ukážkovým lídrom a fanúšikovia ho uznávajú ako hráča aj trénera. Podporuje iniciatívy, ktoré bojujú proti chudobe detí (Football For Change), online zneužívaniu (Hope United) a rasizmu (Enough by PFA). V roku 2011 dokonca založil Nadáciu Stevena Gerrarda na pomoc mladým ľuďom a deťom v núdzi v dôsledku choroby, rozpadu rodiny, zdravotného postihnutia, pouličných aktivít či finančného alebo vzdelanostného znevýhodnenia.

Navyše ako otec štyroch detí vie, aké dôležité je zachovať tento svet pre budúce generácie, čo z neho robí dokonalého lídra tímu Team Century. Sadli sme si s ním, aby sme sa dozvedeli viac o najväčšom góle, ktorý strelil na ihrisku, a čo pre neho znamená The Goal of the Century a číslo jeho dresu.

Takže, Steven, aký najvýznamnejší gól ste strelili na ihrisku?

„V kariére som strelil veľa gólov, ale ten najvýznamnejší bol asi na 1 : 3 vo finále Ligy majstrov proti AC Miláno. Treba uznať, že to nebol najokázalejší gól, ale asi jeden z najdôležitejších. Po prvom polčase, ktorý sme prehrali 3 : 0, odštartovala náš návrat do zápasu moja hlavička deväť minút po začiatku druhého polčasu. Po mojom góle sme potom strelili ďalšie dva góly, aby sme sa dostali až k penaltovému rozstrelu a napokon k víťazstvu v Lige majstrov.“

Steven Gerrard oblečený v tmavom kabáte vedie svoj tím na štadióne od postrannej čiary.

Aký je váš cieľ, pokiaľ ide o dosiahnutie The Goal of the Century: Svet zjednotený v záujme trvalej udržateľnosti?

„Ako otec štyroch detí je jedným z veľkých cieľov môjho života chrániť svet pre budúce generácie. Ako kapitán tímu Team Century chcem ísť príkladom tak, ako som to robil v čase futbalovej kariéry a v súčasnosti ako tréner. Chcem inšpirovať ľudí, aby každý deň robili to najlepšie. Viem, že futbal má silu pohnúť ľuďmi a pomôcť im spojiť sa, aby dosiahli náš spoločný veľký cieľ.“

Steven Gerrard v drese Team Century s tmavomodrým nápisom Gerrard, číslom 8 a Team Century na chrbte.

Prečo ste si vybrali číslo 8?

„Číslo 8 má pre mňa zvláštny význam. Nosil som ho odmalička a odvtedy v každej fáze mojej kariéry. Stojí za mnou a za tým, kým som. A čo viac, číslo 8 má v každom tíme osobitný význam. Ako hráč s číslom 8 hráte v strede poľa, a preto ste srdcom každého tímu. Vy tvoríte hru: bránite útoky protivníkov, bojujete v súbojoch, vyhrávate lopty a presnými prihrávkami pripravujete góly útočníkom. Hráč s číslom 8 preberá všetky tieto úlohy a vždy ukazuje cestu. Pre mňa ako kapitána tímu Team Century je teda 8 perfektné číslo.

Chcete sledovať Stevena Gerrarda a Team Century pri dosahovaní Goal of the Century? Sledujte @hyundaislovensko na Instagrame a všetkých ich uvidíte v akcii.