V spoločnosti Hyundai Motor Company milujeme futbal. Preto sa pri príležitosti majstrovstiev sveta opäť spájame s FIFA. Čítajte ďalej a zistite viac o našom dlhoročnom partnerstve a o tom, ako spájame sily, aby sme dosiahli Goal of the Century.

Tri ženy stojace uprostred štadióna v zelených dresoch s nápisom Goal of the Century na prednej strane.

Spoločná láska k futbalu

Vo futbale naozaj neexistuje nič iné ako oddaná vášeň a kamarátstvo a spôsob, akým futbal spája fanúšikov z rôznych národov! V priebehu rokov viedlo naše nadšenie pre futbal k nespočetným partnerstvám s futbalovými klubmi, hráčmi a asociáciami po celom svete. Na druhej strane nám tieto cenné partnerstvá pomohli poskytnúť futbalovým fanúšikom na celom svete vzrušenie z najpopulárnejšej hry planéty. Tento rok sa spolu s FIFA posúvame o veľký krok ďalej a využívame silu futbalu, aby sme nás všetkých posunuli k veľkému cieľu pre našu planétu!

Rozohraný zápas Majstrovstiev sveta na štadióne s 2 hráčmi v bielom a 3 hráčmi v modrom, ktorí sa zapájajú do hry s obrovským modrým transparentom Hyundai za nimi.

Silné partnerstvo od roku 1999

Spoločnosť Hyundai prvýkrát spojila svoje sily s FIFA v roku 1999, keď sme podpísali dohodu o sponzorovaní 13 súťaží FIFA vrátane Majstrovstiev sveta vo futbale 2002 v Kórei/Japonsku™. Odvtedy náš partnerský balík s FIFA zahŕňa komplexné práva pre všetky súťaže FIFA, vrátane FIFA Women's World Cup™, FIFA U-20 a U-17 World Cup, FIFA Beach Soccer World Cup™, FIFA Club World Cup™, FIFA Futsal World Cup™, a, samozrejme, FIFA World Cup™. Automobilka Hyundai zostáva silným partnerom a bude podporovať FIFA aj na nadchádzajúcom šampionáte FIFA World Cup Qatar 2022™, no tentoraz ako partner pre trvalú udržateľnosť.

Sivý Hyundai IONIQ 5 jazdiaci po ceste v prírode.

Spoločný cieľ pre trvalú udržateľnosť

Ostatných 23 rokov je spoločnosť Hyundai oficiálnym automobilovým partnerom FIFA a zároveň aj špičkovým partnerom. Tento rok sa Hyundai prvýkrát stáva partnerom v oblasti trvalej udržateľnosti a pripája sa k FIFA na spoločnej ceste k budovaniu trvalo udržateľnejšieho sveta. V roku 2016 bola FIFA prvou športovou federáciou, ktorá sa pripojila k akčnému rámcu OSN Sports for Climate Action Framework, a odvtedy organizácia spolupracuje aj s inými športovými federáciami, tímami, športovcami a fanúšikmi na splnení cieľov stanovených v Parížskej klimatickej dohode. Hyundai tento rok spúšťa svoju kampaň Goal of the Century so zámerom zjednotiť svet pre dosiahnutie trvalej udržateľnosti. Majstrovstvá sveta vo futbale v Katare v roku 2022 sú pre nás dokonalým javiskom, na ktorom sa ľudia stretávajú v záujme lásky k futbalu a k našej planéte. Najväčšia svetová športová udalosť nemá byť vyvrcholením našej cesty, ale míľnikom na ceste k svetu zjednotenému pre trvalú udržateľnosť.

Plastová fľaša s jediným žltým kvetom umiestnená v držiaku na pohár vo vozidle Hyundai IONIQ 5, na ktorý svieti svetlo.

Trvalo udržateľná mobilita pre Majstrovstvá sveta vo futbale Katar 2022™

V našej novej pozícii partnera pre trvalú udržateľnosť budeme pre turnaj poskytovať aj vozový park. Celkovo poskytneme 592 služobných vozidiel! Tento počet bude zahŕňať 422 osobných vozidiel a 170 úžitkových vozidiel na prepravu funkcionárov FIFA, národných tímov, členov organizačného výboru, rozhodcov a zástupcov médií. Hyundai poskytne aj flotilu autobusov, ktoré budú slúžiť na prepravu 32 národných tímov, rozhodcov, zástupcov médií a VIP.

Aby sme ukázali silu nášho záväzku k trvalej udržateľnosti, v súlade s našou kampaňou Goal of the Century, až 50 % osobných automobilov a časť úžitkových vozidiel, ktoré poskytujeme, budú ekologické modely, ako sú IONIQ 5 a Santa Fe Hybrid a Elec City. Toto je prvýkrát, keď poskytneme taký veľký počet ekologických vozidiel pre podujatie Majstrovstiev sveta a dúfame, že tým vytvoríme impulz potrebný pre vytvorenie lepšieho sveta.

Skupina futbalistov sa zišla uprostred štadióna, aby si na znak solidarity ťukli päsťami.

Všetci spolu pre Goal of the Century

S našou kampaňou Goal of the Century využijeme silu futbalu, aby sme povzbudili všetkých, aby sa spojili, aby dosiahli ten najväčší cieľ a zjednotili svet v aktivitách spojených s trvalou udržateľnosťou. Kampaň a výrazní hráči v rámci nášho vlastného tímu Team Century prinesú dôležité posolstvo o našich cieľoch vytvoriť pevne udržateľné úlohy spojené so zodpovednosťou za súčasnosť a budúcnosť.

Ste pripravení pridať sa k nám v snahe dosiahnuť cieľ storočia? Sledujte @hyundaislovensko na Instagrame a uvidíte v akcii Team Century a jeho výrazných hráčov.