Bežte s nami pomáhať prírode.

Pomoc planéte je nevyhnutná, no ľudstvo je stále veľmi ďaleko od cieľovej rovinky. Preto sme sa aj my rozhodli rozbehnúť aktivitu, ktorá pomôže našej prírode a spojí ľudí, ktorým otázka udržateľnosti nie je ľahostajná. Hyundai Plogging Run je unikátny štafetový beh spojený s čistením prírody. Prečítajte si viac o našej iniciatíve v rámci kampane Goal of the Century, pripojte sa k našim influencerom a športovcom a vyčistite s nami Slovensko.

Odštartovali sme Hyundai Plogging run.

Testovacími jazdami na elektrických modeloch Hyundai ste prispeli do nášho prvého štafetového behu spojeného s čistením prírody až 128 kilometrami. Teraz túto trasu vyzbierajú od odpadkov naši influenceri aj športovci.

Aktuálne sme odbehli už:

137/128 km

Pohľad na futbalové ihrisko z vtáčej perspektívy s tromi hráčmi v útoku v bielom a dvoma brániacimi hráčmi v modrom.

Plogging: od iniciatívy k športovej disciplíne.

Plogging je tradičný beh spojený s čistením okolia. Bežci počas behu zastavujú a v podrepe zbierajú odpadky. Pomáhajú tak nielen prírode, ale aj sebe – vďaka drepom a nútenému odbočovaniu z trasy človek spáli viac kalórií a lepšie si precvičí všetky svaly. V rámci kampane Goal of the Century sme aj my vytvorili vlastný hviezdny tím, ktorý už v októbri počas štafetového behu Hyundai Plogging Run vyčistí kilometre lesných ciest od odpadkov.

Osamelý strom s plastovými vreckami uväznenými v konároch so zamračenou oblohou.

Plug in and go plogging: za vyskúšanie elektromobilov čistejšie Slovensko.

Elektromobilita je jednou z moderných a veľmi účinných foriem pomoci prírode. My sme sa zaviazali k uhlíkovej neutralite už do roku 2045, preto je naša ponuka elektrifikovaných vozidiel najširšia v Európe. Počas leta sa mnoho Slovákov presvedčilo o skvelých jazdných vlastnostiach elektrických modelov Hyundai, a tak podporili aj náš Hyundai Plogging Run. Za každú testovaciu jazdu absolvovanú počas letných mesiacov sme sa zaviazali vyčistiť 1 kilometer lesných ciest od odpadkov. Pripojte sa k nám a pomôžte naplniť náš prísľub prírode.

Niekto drží igelitku vo vetre so sivou oblohou za chrbtom.

Hyundai Plogging Run odštartuje Barbora Krajčírová.

Každý kút Slovenska si zaslúži byť zachovaný pre ďalšie generácie. Sami však našu krajinu vyčistiť nezvládneme. Preto sme si zavolali na pomoc slovenských influencerov a športovcov, ktorí si budú už v októbri odovzdávať štafetu, aby vyzbierali čo najväčší kus slovenskej prírody. Hyundai Plogging Run odštartuje moderátorka Barbora Krajčírová a odovzdá štafetu ďalšiemu z bežcov.

Niekto drží igelitku vo vetre so sivou oblohou za chrbtom.

Sledujte prieBEH na našich sociálnych sieťach.

Stretnite sa s našimi bežcami a odbehnite spolu s nimi ich trasu. Sledujte nás na Instagrame, Facebooku aj TikToku a neunikne vám žiadna novinka. Dozviete sa, ktoré osobnosti preberú po Barbore štafetu, kde sa bude bežať a kedy sa jednotlivé etapy uskutočnia. Stačí prísť a priložiť ruku k dielu.