OBJAVTE NOVÝ
HYUNDAI SANTA FE

Zoznámte sa s novým Santa Fe ­– výrazným plnoformátovým SUV, ktoré poskytuje vnútorný priestor na špičke triedy a najmodernejšie bezpečnostné prvky chrániace vás a vašich spolujazdcov.

DIZAJN

Výrazný a elegantný nový Hyundai Santa Fe kombinuje kvalitu premium s energickým postojom na ceste a s výrazným vzhľadom.

Energicky expresívny

Pri pohľade spredu nápadné denné svetlá z LED a charakteristická kaskádovitá maska chladiča vytvárajú atleticky elegantný dojem.

Výrazne charakteristický

Na zadnej časti línie dverí batožinového priestoru prechádzajú do nápadných zadných skupinových svetiel z LED, čím vytvárajú elegantný a harmonický vzhľad. Robustný ochranný štít v nárazníku a dvojitá chrómovaná koncovka výfuku dodávajú zadnej časti športový nádych.

Energický profil

Prominentné výrezy blatníkov a výrazná bočná charakterová línia zvýrazňujú status Santa Fe ako špičkového SUV značky Hyundai.

Posaďte sa a relaxujte štýlovo

Interiér Modern Fluid vytvára pokojný priestor s vysokou kvalitou a s komfortom pre všetkých členov posádky. Zoznámte sa s výnimočnou kvalitou materiálov premium.

Najväčší vnútorný priestor v triede

Nový Hyundai Santa Fe je dlhší a širší ako predchodca, vďaka čomu poskytuje najväčší vnútorný priestor v triede. Dlhší rázvor prispieva k zvýšeniu komfortu cestujúcich na 2. a 3. rade sedadiel.

VÝKONNOSŤ

Zlé počasie? Prudké zákruty? Nijaký problém. Nový Hyundai Santa Fe má moderný pohon všetkých kolies na optimálnu trakciu a ovládateľnosť, ktorý robí šmykľavé mestské ulice aj hrboľaté vidiecke cesty bezpečnejšími a pohodlnejšími.

  • Čísla v obrázku sú iba príkladom, rozdelenie krútiaceho momentu sa líši podľa jazdných podmienok.

Systém pohonu všetkých kolies HTRAC™

Vyskúšajte perfektnú ovládateľnosť a trakciu pre novú úroveň suverenity jazdy. Systém HTRAC™ aktívne rozdeľuje krútiaci moment motora na všetky štyri kolesá v záujme optimálnej trakcie na všetkých druhoch povrchu. Na rozdiel od mechanických systémov pohonu všetkých kolies, používaných inými výrobcami, HTRAC™ variabilne rozdeľuje krútiaci moment a brzdnú silu na jednotlivé kolesá.

Predná a zadná náprava

Predná náprava s tlmičovými vzperami McPherson zabezpečuje optimálnu stabilitu pri akcelerácii a brzdení. Zadná viacprvková náprava zvyšuje komfort jazdy a na rozdiel od iných systémov zaberá menej priestoru, ktorý možno využiť v prospech cestujúcich vzadu.

8-stupňová automatická prevodovka

Mäkko radiaca 8-stupňová automatická prevodovka poskytuje maximálny ovládací komfort a nevyžaduje výmenu prevodového oleja počas celej lehoty životnosti.

6-stupňová manuálna prevodovka

Mäkké a tiché radenie umožňuje viackužeľová synchronizácia, optimalizovaná geometria zubov, modifikované ložiská a permanentná náplň olejom nízkej viskozity.

TECHNOLÓGIE PRE KOMFORT

Nový Hyundai Santa Fe prichádza so širokou škálou inovatívnych technológií, ktoré vám uľahčujú život. Inteligentné prvky konektivity vytvárajú komfortnú zónu pre vás a pre vašu rodinu; môžete tak v pokoji vychutnávať osobitné momenty života.

Združený prístroj s displejom 17,8 cm

Združený prístroj obsahuje digitálny informačný displej s uhlopriečkou 17,8 cm (7”) na zobrazovanie dôležitých prevádzkových informácií ako status aktívnych bezpečnostných systémov, dojazd, spotreba paliva, vonkajšia teplota, informácie navigačného systému a ďalšie.

Head-up displej

Nový head-up displej s uhlopriečkou 21,6 cm (8,5”) a s najvyššou svietivosťou v triede zvyšuje bezpečnosť premietaním dôležitých informácií ako rýchlosť jazdy, navigačné inštrukcie a výstražné upozornenia priamo na predné okno v zornom poli vodiča.

Veľký dotykový displej

Dotykový displej s uhlopriečkou 20,3 cm (8”) integruje navigáciu 3D, mediálne funkcie a funkcie konektivity ako Android Auto™ a Apple CarPlay™. Zahŕňa na 7 rokov predplatené služby LIVE Services s dopravnými informáciami v reálnom čase, s informáciami o stacionárnych radaroch* a o bodoch POI. Na mape navigácie sa zobrazujú aj aktuálne informácie o cenách paliva a o voľných parkovacích miestach.

Apple CarPlay™ je registrovaná ochranná známka Apple Inc. Android Auto™ je registrovaná ochranná známka Google Inc. * Informácie o stacionárnych radaroch nie sú dostupné vo všetkých štátoch.

Bezdrôtové nabíjanie

Priehradka na bezdrôtové nabíjanie v stredovej konzole (štandard Qi) umožňuje pohodlne nabíjať kompatibilné smartfóny bez použitia kábla.

KOMFORT

Vychutnajte pôsobivý komfort, ktorý poskytujú inteligentné prvky a funkcie v kabíne.

Nastupovanie na 3. rad sedadiel jedným dotykom

Nastupovanie a vystupovanie na sedadlá v 3. rade je jednoduchšie. Stačí stlačiť gombík a sedadlo v 2. rade sa sklopí a posunie dopredu, aby sa uľahčilo nastupovanie na sedadlá v 3. rade.

Bezpečné otvorenie dverí batožinového priestoru

Táto inteligentná funkcia zabezpečuje, že vždy máte dostatok miesta na bezpečné otvorenie dverí batožinového priestoru – napríklad pri parkovaní zadnou časťou vozidla blízko pri stene.

BEZPEČNOSŤ

Záleží nám na vašej bezpečnosti, a preto sme hrdí, že Santa Fe novej generácie poskytuje najmodernejšie bezpečnostné prvky v triede.

Rear Cross-Traffic Collision-Avoidance Assist

Po prvý raz pri značke Hyundai – pri cúvaní z oblasti so zlým výhľadom systém nielen upozorňuje vodiča na vozidlá približujúce sa zboku – ale aj automaticky zabrzdí vozidlo, keď hrozí nebezpečenstvo. Perfektný prvok pre parkovacie boxy a na jazdu v meste.

Safety Exit Assist

Vaše detí sú v bezpečí – táto inteligentná funkcia zabraňuje nehodám pri vystupovaní automatickým zamknutím detských poistiek v zadných dverách, keď sa zozadu približuje iné vozidlo, aby bolo možné vystúpiť iba v bezpečnej situácii.

Rear Occupant Alert

Systém využíva ultrazvukové senzory na monitorovanie zadných sedadiel na zvýšenie bezpečnosti. Keď vodič opúšťa vozidlo, zobrazí sa vyskakovacia správa v združenom prístroji. Ak systém zaregistruje pohyb na zadných sedadlách potom, čo vodič vystúpil z vozidla, aktivuje blikanie svetlami a výstražný zvukový signál.