Hyundai i30N

NOVÝ
Hyundai i30N

N – DRIVEN TO PERFORM

Narodený v Namyangu, vyladený na Nürburgringu

Naštartujte nový i30 N a hneď vás dostane. Ten zvuk! Hlboký tón motora symbolizuje čistú radosť. Čistý výkon. Čisté N. N symbolizuje Namyang, sídlo globálneho výskumného a vývojového centra Hyundai Motor. Narodený v Namyangu, zocelený na Nürburgringu – logo N logo symbolizuje šikanu na pretekárskej trati, miesto, kde sa dokonale preveria dynamické limity i30 N. V máji tohto roku dva exempláre i30 N blízke sériovej verzii dokončili vytrvalostné 24-hodinové preteky ADAC Zürich na Nürburgringu. Obidva automobily v pretekoch štartovali s rovnakým vyladením motora a prevodovky, aké bude dostupné zákazníkom v sériovom i30 N.

Nürburgring

i30 N začína novú éru pre Hyundai Motor ako prvý zástupca línie vysokovýkonných automobilov N, skonštruovaný pre vzrušujúci zážitok z jazdy pre každého. Je narodený na pretekovej trati – nový i30 N pri vývoji využíva bohaté skúsenosti Hyundai Motor z automobilového športu. Je vytvorený pre maximálny pôžitok z jazdy na ceste – a pre pocit pretekárskeho automobilu v každodennom živote.

Hyundai i30N

Nový Hyundai i30 N poháňa turbokompresorom prepľňaný benzínový štvorvalec 2,0 litra s výkonom 184 alebo 202 kW (250 alebo 275 k).

Vodič môže podľa nálady a podľa cestných podmienok prepínať medzi piatimi jazdnými režimami: Eco, Normal, Sport, N a Custom.

Každý z nich mení individuálny charakter automobilu – prispôsobením výkonovej charakteristiky motora, tlmičov pruženia, samosvorného diferenciálu E-LSD, posilňovača riadenia a zvuku. Elektronicky ovládané tlmiče pruženia umožňujú nastaviť tvrdosť podvozka stlačením gombíka – od komfortnej charakteristiky na každodenné jazdenie až po vyladenie na pretekovú trať: režim N.

Launch Control je ďalším špecifickým štandardným prvkom vybavenia – táto rozjazdová automatika redukuje krútiaci moment pri rozjazde z miesta tak, aby sa vozidlo rozbiehalo s maximálnym zrýchlením. Zladenie otáčok je ďalším štandardným prvkom, ktorý automaticky zvyšuje otáčky motora pri preraďovaní z vyššieho na nižší prevodový stupeň pre mäkšie a športovejšie radenie. Jazdné dáta sú funkciou, ktorá umožňuje zobraziť údaje o dynamike jazdy na veľkom centrálnom multifunkčnom displeji.

Elektronický samosvorný diferenciál (E-LSD), ktorý sa montuje na želanie, zabraňuje prešmykovaniu kolies v zákrutách, čím zvyšuje rýchlosť a stabilitu. Aktívna variabilná výfuková sústava umožňuje prepínať medzi rozličnými úrovňami zvuku motora – od decentného v režime Normal cez intenzívnejší v režime Sport až po výrazne energický v režime N.

Konštrukcia i30 N je koncentrovaná na prvky zvyšujúce výkonnosť

Zmenšená svetlá výška a športovo vyladený podvozok prispievajú tiež k zlepšeniu aerodynamiky zmenšeným nadľahčovaním, čím zvyšujú stabilitu na ceste. Agresívny predný nárazník s veľkými otvormi na vstup vzduchu a zadný nárazník s difúzorom a s dvoma koncovkami výfuku sú hlavnými prvkami aerodynamiky vozidla, rovnako ako zadný spojler s trojuholníkovým tretím brzdovým svetlom. Športový vzhľad dotvárajú zliatinové disky formátu 18 a 19 palcov a exkluzívne športové sedadlá.

Hyundai i30 N absolvoval extenzívne testovanie naším špecializovaným tímom pre vývoj a testovanie vysokovýkonných vozidiel na Nürburgringu, ako aj profesionálnymi súťažnými jazdcami z tímu Hyundai Motorsport WRC. Na okruhu Nürburgring sa budú aj naďalej ladiť všetky vysokovýkonné technológie línie N.

Thierry Neuville

Thierry Neuville

pilot World Rally Championship – Hyundai Motorsport

„Mnoho ľudí sa už teší na tento automobil, preto je pre mňa veľkým potešením testovať ho. Konštruktéri vykonali dobrú prácu na prevodovke a na diferenciáli. Vozidlo má výbornú trakciu a stabilitu, a to aj na šmykľavom povrchu. Normálny vodič v ňom zažije pocit podobný ako v pretekárskom automobile.“

Alexander Eichler

Alexander Eichler

šéf testovania a vývoja vysokovýkonných vozidiel technického centra Hyundai Motor Europe

„Hlavným cieľom pre nás bolo zabezpečiť pôžitok z jazdy. Tento aspekt symbolizuje šikana a logo „N“ – je to agilné vozidlo, je radosť viesť ho.“

Dozviete sa to ako prví. Zaregistrujte sa pre aktuálne informácie o novom i30 N.


Newsletter


Údaje označené * sú povinné

Zaslaním žiadosti potvrdzujem, že som sa oboznámil(a) so zásadami spracúvania osobných údajov