Prednosti
JAZDA BEZ STAROSTÍ

Stlačením gombíka môžete jazdiť v čisto elektrickom režime vyše 50 kilometrov úplne bez emisií. Alebo ak chcete mať k dispozícii neobmedzený dojazd, stačí vám prepnúť na hybridný režim. Vtedy vás na dlhej ceste nič neobmedzuje a prejsť môžete až viac ako 1100 km na jedno nabitie a dotankovanie. A keď sa počas nej zastavíte, môžete sa pripojiť na nabíjaciu stanicu, aby ste nabili batériu a maximalizovali elektrický dojazd. Jazda modelom IONIQ Plug-in Hybrid znamená jazdu úplne bez starostí.

AERODYNAMIKA

S koeficientom aerodynamického odporu iba 0,24 je IONIQ Plug-in Hybrid nielen úhľadný, ale aj efektívny.

  • Nápadné dizajnové akcenty
    Hladký Nápadné dizajnové akcenty sú integrované do hladkého povrchu karosérie.
  • Aerodynamický dizajn
    Aerodynamický S koeficientom aerodynamického odporu 0,24 IONIQ s ľahkosťou preniká vzduchom.
NAJLEPŠIE
Z DVOCH SVETOV

Keď dve srdcia modelu IONIQ Plug-in Hybrid bijú spoločne, systémový výkon benzínového motora 1.6 GDI a elektromotora dosahuje 104 kW (141 k). Keď si to podmienky vyžadujú, motory pracujú aj samostatne. Prechody medzi čisto elektrickým, hybridným a benzínovým režimom pohonu sú také plynulé, že sa takmer nedajú postrehnúť. V čisto elektrickom režime má IONIQ Plug-in Hybrid dojazd do 63 km vďaka lítiovo-iónovej polymérovej batérii s kapacitou 8,9 kWh.

Asistenčný systém na úspornú jazdu ECO DAS

Asistenčný systém ECO-DAS (ECO Driving Assist System) je vybavený unikátnou funkciou Coasting Guide, ktorá analyzuje informácie o trase a pomáha optimálne využívať palivo. Po nastavení cieľa v navigačnom systéme vás ECO DAS vopred upozorňuje, kde sa očakáva spomalenie, a pomáha tak minimalizovať brzdenie a redukovať spotrebu paliva. S plne nabitou batériou má IONIQ Plug-in Hybrid v ideálnych podmienkach dojazd do 63 km v čisto elektrickom režime.* V kombinovanom režime (elektrický + hybridný) sa dojazd predĺži na vyše 1 100 km.**

* Dojazd podľa metodiky NEDC.

** Aktuálny dojazd ovplyvňuje spôsob jazdy, rýchlosť, vonkajšia teplota, topografia, ako aj používanie klimatizácie a komfortných prvkov vybavenia.

Aerodynamické vlastnosti
Exteriér
Pôsobivé komponenty aerodynamickej karosérie modelu IONIQ Plug-in Hybrid, zamerané na zvýšenie výkonnosti, majú harmonický dizajn a vysokú účinnosť.

Spredu

Dizajn masky chladiča modelu IONIQ Plug-in Hybrid vyžaruje silu a originalitu.

Integrita dizajnu

Harmonická kombinácia zadného spojlera, skla v zadnom čele, zadných svetiel, kontrastnej vložky v nárazníku a akcentnej farebnej lišty v nárazníku vytvárajú integritu dizajnu modelu IONIQ Plug-in Hybrid.

Reflektory z LED

Úzke nové reflektory využívajú zdvojené projekčné systémy z LED na tlmené a diaľkové svetlá. Reflektory z LED sú jasnejšie a energeticky úspornejšie ako konvenčné reflektory.

Denné svetlá z LED

Dynamicky tvarované denné svetlá z LED v profile písmena C lemujú otvory v nárazníku, ktoré privádzajú vzduch do vzduchových zásteriek redukujúcich turbulenciu okolo predných kolies.

Tvar a funkcia

Aktívne klapky v maske chladiča sa automaticky otvárajú a zatvárajú v niekoľkých stupňoch podľa potreby chladiaceho vzduchu, čím zlepšujú aerodynamické vlastnosti vozidla. Radarový senzor adaptívneho tempomatu Smart Cruise Control (SCC) je umiestnený za logom Hyundai v maske chladiča. Charakteristické modré akcenty identifikujú hybridný model.

K dispozícii iba vo vybraných regiónoch.

Zboku

Čistý a vycibrený dizajn inšpirovaný prúdením vzduchu.

Integrita dizajnu

Harmonická kombinácia zadného spojlera, skla v zadnom čele, zadných svetiel, kontrastnej vložky v nárazníku a akcentnej farebnej lišty v nárazníku vytvárajú integritu dizajnu modelu IONIQ Plug-in Hybrid.

Kompaktné vonkajšie spätné zrkadlá

Kompaktné vonkajšie spätné zrkadlá znižujú odpor a aerodynamický hluk.

Disky z ľahkej zliatiny 16″

Elegantné zliatinové disky majú aerodynamický tvar, ktorý minimalizuje turbulenciu vzduchu a prispieva k zníženiu spotreby paliva.

Aerodynamický dizajn fastback

Nápadné dizajnové akcenty sú integrované do hladkého povrchu karosérie.

Vzadu

Horizontálny layout zvýrazňuje priestrannú karosériu modelu IONIQ Plug-in Hybrid a dodáva mu jedinečný imidž.

Integrita dizajnu

Harmonická kombinácia zadného spojlera, skla v zadnom čele, zadných svetiel, kontrastnej vložky v nárazníku a akcentnej farebnej lišty v nárazníku vytvárajú integritu dizajnu modelu IONIQ Plug-in Hybrid.

Dizajn nárazníkov a charakteristické modré akcenty

Zadnej časti karosérie modelu IONIQ Plug-in Hybrid dominujú výrazné horizontálne prvky zvýrazňujúce široký rozchod a športový postoj vozidla na ceste.

Zadné skupinové svetlá

Konvenčné zadné svetlá so žiarovkami signalizujú jazdný stav iným vodičom. Zadné svetlá z LED sú jasnejšie, spotrebujú menej energie a posilňujú dizajnovú integritu modelu IONIQ Plug-in Hybrid.

Integrovaný zadný spojler

Integrovaný zadný spojler modelu IONIQ Plug-in Hybrid minimalizuje turbulencie a odpor vzduchu a súčasne zvyšuje aerodynamický prítlak zadnej nápravy na zvýšenie stability.

Interiér
Priestranný interiér modelu IONIQ Plug-in Hybrid sa vyznačuje dizajnovou čistotou.

Združený prístroj s farebným displejom LCD

Združený prístroj, vytvorený z farebného displeja LCD s uhlopriečkou 17,8 cm (7 palcov), vďaka vysokému rozlíšeniu zobrazuje informácie jasne a ľahko čitateľne.

Vždy v kontakte

Centrom konektivity modelu IONIQ Plug-in Hybrid je farebný dotykový monitor s uhlopriečkou 20,3 cm (8 palcov). Apple CarPlay™, Android Auto™ a služby LIVE úplne novej navigačnej platformy spríjemňujú každú jazdu. K dispozícii je aj audiosystém premium Infinity a priehradka na bezdrôtové nabíjanie kompatibilných smartfónov.

Ventilované predné sedadlá

Na príjemnú pohodu a na osvieženie v lete môžu byť predné sedadlá vybavené ventiláciou nastaviteľnou v 3 stupňoch.

Vizuálna a haptická kvalita

Kvalitu kabíny zvýrazňujú chrómované prvky hlavice rýchlostnej páky prevodovky, na pedáloch a na dekoračných lištách na prahoch dverí.

* Podľa metodiky NEDC (New European Driving Cycle).
VÝKONNOSŤ Plug-in HYBRID
IONIQ Plug-In Hybrid má špeciálne vyvinuté pohonné ústrojenstvo, ktoré kombinuje pôžitok z jazdy s ekologickými benefitmi hybridného systému.

Hybridný režim

  • Start / Nízka rýchlosť
  • Akcelerácia / Do kopca
  • Stredná / Konštantná rýchlosť
  • Spomalenie / Zjazd

Elektrický režim

Keď dve srdcia modelu IONIQ Plug-in Hybrid bijú spoločne, systémový výkon benzínového motora s objemom 1,6 litra a elektromotora dosahuje 104 kW (141 k). Keď si to podmienky vyžadujú, motory pracujú aj samostatne. Prechody medzi čisto elektrickým, hybridným a benzínovým režimom pohonu sú také plynulé, že sa takmer nedajú postrehnúť. V čisto elektrickom režime má IONIQ Plug-in Hybrid dojazd do 63 km vďaka lítiovo-iónovej polymérovej batérii s kapacitou 8,9 kWh.

6-stupňová prevodovka DCT

6-stupňová prevodovka Hyundai s dvomi spojkami (DCT) umožňuje športovú a súčasne efektívnu jazdu.

Charging
NABÍJANIE

Ovládacia jednotka v kábli
Nabíjací kábel ICCB

Pomocou kábla s ovládacou jednotkou ICCB môžete váš IONIQ Plug-in Hybrid nabíjať kdekoľvek. Kábel sa dá pripojiť do štandardnej elektrickej zásuvky v domácnosti na nabíjanie batérie IONIQ Plug-in Hybrid striedavým prúdom.

Záruka
Záruka
Bezstarostnosť je štandardom pretože na IONIQ Plug-in Hybrid sa vzťahuje rovnaká komplexná záruka ako na ostatné nové osobné automobily Hyundai a navyše predĺžená záruka na vysokonapäťovú batériu.
Záruka 5 rokov
5-ročná záruka bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov Na IONIQ Hybrid sa vzťahuje 5-ročná záruka Hyundai bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov na pohonné ústrojenstvo, riadenie, podvozok a brzdovú sústavu.