Hyundai i30 novej generácieAutomobil pre našu dobu

Málokedy príde nový automobil s takým vzhľadom, že vyzerá a pôsobí ako úplne nový. Hyundai i30 novej generácie to robí celkom štýlovo.

Navrhnutý, vyvinutý, testovaný a vyrábaný v Európe je príťažlivý pre každého – pre samostatne žijúcich ľudí, rodiny, mladých a pre „nie až takých mladých“”. Nadčasový dizajn, moderné funkcie konektivity a najkomplexnejší balík bezpečnostných technológií Hyundai zvyšujú jeho atraktivitu.

Náhľad

Nadčasový dizajn

Hyundai i30 novej generácie definuje novú DNA dizajnu budúcich automobilov Hyundai. Precízne modelované povrchy, skosená silueta a expresívne detaily dizajnu vytvárajú nádych úhľadnej, jednoduchej sofistikovanosti.

Peter Schreyer, prezident a šéfdizajnér Hyundai Motor Group, komentujúc Hyundai i30 novej generácie povedal:

„Môžete vidieť a cítiť tohto nového ducha v i30 novej generácie – je to hrdé posolstvo. Modelom i30 novej generácie zavádzame našu novo vyvinutú masku chladiča, ktorú voláme kaskádovitá maska. Stane sa novou identitou značky Hyundai.”

 • Reflektory z LED Reflektory z LED
  Nové, úzke nové reflektory obsahujú po troch projekčných systémoch z LED, vytvárajúcich tlmené a diaľkové svetlá. Reflektory z LED majú jasnejšie svetlo a menšiu spotrebu energie ako konvenčné reflektory.

  Každé z vertikálne situovaných denných svetiel z LED v nárazníku plní aj funkciu smerového svetla.
 • Dynamika v detailoch Dynamika v detailoch
  Zadná časť karosérie Hyundai i30 novej generácie má modelovaný trojrozmerný povrch, vytvárajúci harmonicky energický vzhľad. Nápadný lesklý zadný spojler zlepšuje aerodynamiku a dodáva karosérii osobitný dynamický akcent.
 • Kaskádovitá maska Kaskádovitá maska
  Tvar a zhotovenie novo vyvinutej masky chladiča Hyundai sú inšpirované tečúcim roztaveným železom. Vozidlu dodáva maska výraz sily a pohybu.
Exterior

Vládne pokojná elegancia

Charakteristickým prvkom interiéru modelu i30 novej generácie je elegantná jednoduchosť horizontálne koncipovaného prístrojového panelu. Poskytuje ideálne miesto na odsadený dotykový monitor s uhlopriečkou 20,3 cm (8"), ktorý umožňuje intuitívne ovládanie integrovaných funkcií konektivity, infotainmentu a navigácie.

To všetko je vytvorené v elegantnom štýle, ktorý vytvára nadčasový a moderný charakter modelu i30 novej generácie.

 • Veľký, otvorený priestor Veľký, otvorený priestor
  Čistý, horizontálny dizajn prístrojového panelu a elegantná architektúra kabíny vytvárajú pocit veľkého priestoru. Je to viac ako len pocit – Hyundai i30 novej generácie patrí k najpriestrannejším automobilom svojej triedy.
 • Dotykový monitor Dotykový monitor 20,3 cm (8")
  Nový navigačný systém zahŕňa na 7 rokov predplatené služby TomTom LIVE. Tieto služby tvoria dopravné informácie aktualizované v reálnom čase, správy o počasí, informácie o stacionárnych radaroch a rýchlostných kamerách, ako aj online vyhľadávanie bodov záujmu. Jednotlivé informácie sa zobrazujú na dotykovom monitore s uhlopriečkou 20,3 cm (8"), umiestnenom v hornej časti prístrojového panelu, v optimálnej polohe pre vodiča a spolujazdca.
 • Ambiente Ambiente
  Na výber sú tri rozličné farebné úpravy interiéru.
  • Oceanids Black s dvomi druhmi látkových sedadiel alebo s čiernymi koženými sedadlami
  • Dvojfarebné Slate Grey a Oceanids Black s látkovými alebo koženými sedadlami
  • Indigo Blue s koženými sedadlami
 • Apple CarPlay a Android Auto Apple CarPlay™ a Android Auto™
  Systém infotainmentu s dotykovým monitorom 20,3 cm (8") umožňuje optimálnu integráciu smartfónu s využitím protokolov Apple CarPlay™ a Android Auto™, ako aj bezpečné využívanie celého potenciálu telefónov iPhone a kompatibilných smartfónov s operačným systémom Android počas jazdy.

  Apple CarPlay™ je registrovaná ochranná známka Apple Inc. Android Auto™ je registrovaná ochranná známka Google Inc.
Interiér

Väčšia pevnosť, menšia hmotnosťlepšie jazdné vlastnosti

Jazdné vlastnosti a bezpečnosť modelu Hyundai i30 novej generácie výrazne profitujú z použitia ocele ultra vysokej pevnosti. Zvyšuje torznú pevnosť štruktúry karosérie, ktorá je základom precíznych a agilných jazdných vlastností, ako aj vysokej miery ochrany posádky pri nehode.

Nové turbokompresorom prepĺňané motory

V modelovom rade Hyundai i30 novej generácie sú na výber s najmodernejšie motory s vysokým výkonom.

Novinkou je nový benzínový štvorvalec 1.4 T-GDI, ktorý dosahuje výkon 103 kW (140 k) a pri otáčkach 1.500 min. poskytuje maximálny krútiaci moment 242 Nm. Dodáva sa so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo so 7-stupňovou prevodovkou DCT s dvomi spojkami.

K dispozícii je aj nový benzínový trojvalec 1.0 T-GDI s výkonom 88 kW (120 k), ktorý dosahuje maximálny krútiaci moment 170 Nm pri otáčkach 1.500 – 4.000 min., ako aj turbodiesel 1.6 CRDi v troch rozličných výkonových verziách so 70, s 81 a so 100 kW (95, 110 a 136 k).

Výkon

Komplexná bezpečnosť

Málo automobilov poskytuje toľko prvkov pre bezpečnosť posádky. Okrem siedmich airbagov je k dispozícii pôsobivé portfólio bezpečnostných a asistenčných systémov, ktoré kompenzujú krátkodobé zníženie pozornosti vodiča. Patria k nim Autonomous Emergency Braking Front Collision Warning Systemom, Blind Spot Detection, Rear Cross Traffic Alert, Lane Keeping Assist System, Speed Limit Information Function a High Beam Assist. Adaptívny tempomat Smart Cruise Control je k dispozícii pre vozidlá vybavené 7-stupňovou prevodovkou DCT s dvomi spojkami. A – po prvý raz v automobile Hyundai – je k dispozícii aj Driver Attention Assist.

V automobile Hyundai i30 novej generácie ste v dobrých rukách.

Bezpečnosť

Chcete sa dozvedieť novinky o novom modeli i30?

Zaregistrujte sa a budeme Vás informovať o začiatku predaja modelu i30 na Slovensku.


Údaje označené * sú povinné

Vyhradenie práva na zmeny
Všetky informácie na stránke sú dočasné, podliehajú zmenám bez predchádzajúceho upozornenia a slúžia len na účely predbežného oznámenia. Možné odchýlky v zobrazení farieb vozidla sú spôsobené obmedzeniami technológie grafického zobrazenia. Zobrazené produkty sa zhodujú s ponukou a s radom vybavenia pre európske trhy. Vozidlá zobrazené na stránke môžu byť vybavené dodatočným príplatkovým vybavením a na stránke nemusia byť uvedené všetky modelové verzie. Spoločnosť Hyundai Motor Czech s.r.o., org. zl. Slovakia si vyhradzuje právo na vykonanie zmien v špecifikáciách a v obsahu vybavenia bez predchádzajúceho upozornenia. Podrobnosti sa dozviete u predajcu vozidiel Hyundai a v cenníkoch.